Druhowie z OSP Zgłobice i mieszkańcy z ogromną radością, widowiskowym przejazdem i fajerwerkami powitali nowy wóz strażacki, który od dziś będzie służył jednostce i tym samym całej społeczności Zgłobic i gminy Tarnów.

- To wyjątkowy dzień w ponad 90-letniej historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Zgłobicach. Dziękujemy za wsparcie wszystkim osobom i instytucjom za sprawą których możemy dziś cieszyć się z nowego samochodu – mówi Katarzyna Biel Prezes OSP Zgłobice.
Zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego to bowiem efekt wielu starań samych strażaków, władz gminy Tarnów i poseł Anny Pieczarki, która wraz ze strażakami witała nowy wóz. – Życzę, by z nowego wozu nie było potrzeby często korzystać. Jednocześnie cieszę się, że zgłobiccy druhowie są w pełni gotowi by nieść pomoc – mówiła parlamentarzystka.

Symboliczne powitanie wyczekiwanego pojazdu odbyło się w dniu 20 listopada. Zgłobiccy strażacy-ochotnicy przejechali przez miejscowość, a następnie przy widowiskowych fajerwerkach, z symbolicznym oblaniem szampanem i okolicznościowym tortem cieszyli się z nowego nabytku. - To wzruszająca chwila. Mamy nową remizę, stale doposażamy jednostkę w sprzęt, a teraz przyjechał nowy wóz. Aż łza się w oku kręci – mówili druhowie.

W powitaniu uczestniczył również zastępca wójta Sławomir Wojtasik. Nowy samochód poświęcił zaś proboszcz miejscowej parafii ksiądz Andrzej Mikulski.
- Gratuluję strażakom ze Zgłobic determinacji w dążeniu do zakupu nowego samochodu. To dobry przykład, jak zgodne i wspólne działania mogą przynieść bardzo dobre efekty – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Nowy wóz to średni samochód ratowniczo – gaśniczy o pojemności 4,5, napędzie 4x4, o mocy 280 koni mechanicznych. Jego koszt to blisko 900 tysięcy złotych. Gmina Tarnów ze środków własnych wyłożyła 90 tys. zł. Fundusze na zakup samochodu udało się pozyskać z wielu źródeł, w tym z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, zakładów ubezpieczeń, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, Funduszu Orlen, Województwa Małopolskiego, Starostwo Powiatowe. Wkład własny zapewniła także sama jednostka OSP Zgłobice. Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego. {Play}