Są wielofunkcyjni i uniwersalni – potrafią uszyć maseczki ochronne, flagi państwowe, a nawet… własnoręcznie przygotować kartki świąteczne. W gminie Tarnów ruszyła produkcja świątecznych kart z życzeniami. Z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych, przygotowują je pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek, którzy swoje warsztaty urządzili w Domu Kultury w Tarnowcu oraz w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.

Różnobarwne kartki świąteczne trafią do seniorów oraz przyjaciół gminy Tarnów. Ma być ich w sumie kilka tysięcy. – Mają dać radość w trudnych czasach koronawirusa – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. – Centrum Kultury i Bibliotek zawsze przed Bożym Narodzeniem organizowało spotkania dla naszych seniorów, w tym roku, ze względu na konieczne ograniczenia, tego rodzaju uroczystości niestety nie będzie – dodaje szef samorządu.

Do produkcji kartek świątecznych zaangażowane zostały osoby zatrudnione na co dzień w instytucjach, które z powodu obostrzeń, czasowo zawiesiły działalność, czyli m.in. w domach kultury, bibliotekach, czy na basenie. Zapału do wycinania i wyklejania w nich nie brakuje. - To będzie nieco inne Boże Narodzenie. Epidemia powoduje, że czekają nas święta w bardzo wąskim gronie najbliższych. Chcemy, by osoby, które być może zostaną same, dzięki naszym kartkom i ciepłym życzeniom w środku, poczuły się lepiej. Te kartki mają dawać nadzieję – mówi Pani Anita.

Do wszystkich mieszkańców gminy Tarnów, tuż przed świętami, trafi natomiast najnowszy numer Nowin Tarnowskiej Gminy, a w nim, jak zawsze, sporo aktualności i tekstów, które mają podnieść na duchu w trudnym okresie epidemii. {Play}