Kuchnia, łazienka i duży pokój do spotkań – w siedzibie OSP w Woli Rzędzińskiej powstają specjalne pomieszczenia dla seniorów. Pieniądze na ten cel pochodzą z funduszu sołeckiego. – O takim przeznaczeniu naszych środków zdecydowaliśmy jako Rada Sołecka. Uważamy, że miejsce spotkań jest potrzebne, mieszkańcy bardzo na nie czekają. Będzie gdzie porozmawiać, czy upichcić coś dobrego – mówi sołtys, Tadeusz Stach.

Ekipa remontowa uwija się jak w ukropie, by modernizację skończyć jak najszybciej. – Jest szansa, że już w pierwszej połowie grudnia będziemy mieć wszystko gotowe, a potem już tylko czekać aż epidemia koronawirusa ustąpi i będzie się można spotykać w większym gronie – mówi radny gminny, prezes OSP w Woli Rzędzińskiej, Henryk Solak, który jest także szefem gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Na nasze nowe miejsce spotkań nie możemy się już doczekać, to jest super sprawa. Wśród naszych seniorów jest mnóstwo utalentowanych ludzi, chcemy te talenty pokazywać. Planujemy też m.in. organizować prelekcje i zapraszać gości, żeby naszym mieszkańcom aktywnie i pożytecznie organizować czas. Dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym pomogli, a w szczególności poseł Annie Pieczarce, która od zawsze się nami opiekuje – mówi prezes Klubu Seniora w Woli Rzędzińskiej II, Genowefa Kuś.

To drugie pomieszczenia dla seniorów w Woli Rzędzińskiej. Pierwsze znajdują się w odnowionym Parafialnym Domu Kultury koło kościoła. – To duża wieś, dlatego tak bardzo brakowało podobnego lokalu dla najstarszych mieszkańców na jej drugim końcu, już prawie przy miejscowości Jodłówka – Wałki – dodaje sołtys.

Koszt adaptacji pomieszczeń dawnego przedszkola to ok. 40 tysięcy złotych. {Play}