Umowa z wykonawcami projektu „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski” została podpisana. Dzięki projektowi, już wkrótce blisko 100 domostw w naszej gminie otrzyma dofinansowanie na zainstalowanie instalacji fotowoltaicznych. W telekonferencji  w tej sprawie udział wziął wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

W ekologicznym projekcie udział bierze 31 małopolskich gmin, w tym gmina Tarnów. W internetowym spotkaniu dotyczącym podpisania umowy udział wzięli poseł Anna Pieczarka, Marszałkowie Łukasz Smółka oraz Tomasz Urynowicz, włodarze gmin oraz partnerzy projektu. Umowę podpisano z wykonawcami tj. Sanito Sp z o.o. , Eco-Team Sp z o.o. Sp.k. oraz Ekologika Sp z o.o.  na łączną kwotę: 90 320 755,44 PLN. Liderem projektu jest Stowarzyszenie-Zielony Pierścień Tarnowa.

W gminie Tarnów z dofinansowania do ekologicznych instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła skorzysta blisko 100 gospodarstw domowych. Nabór do projektu oraz audyty energetyczne, w trakcie których dobierano moc i lokalizację urządzeń zostały sporządzone w ubiegłym roku.  - W najbliższych dniach rozpoczniemy podpisywanie umów o dofinansowanie z właścicielami budynków. Firma wykonująca zapewnia, że realizacja zakończy się w I półroczu przyszłego roku – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Projekt  „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski”  realizowany w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. {Play}