To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców – po obu stronach wiaduktu w Woli Rzędzińskiej I będzie jasno i bezpiecznie. - Prace oświetleniowe zakończą się jeszcze w tym roku, a włączenie lamp do użytkowania nastąpi najszybciej jak to będzie możliwe – mówi zastępca wójta, Sławomir Wojtasik.

Środki na ten cel pochodzą z Funduszu Sołeckiego. Projekt plus wykonanie to koszt 46 tysięcy złotych. – W rejonie nowego wiaduktu w Woli Rzędzińskiej I jest osiedle domków jednorodzinnych. Oświetlenie jest bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. Jasno będzie na odcinku około trzystu metrów – mówi sołtys, Mieczysław Nytko.

Prace rozpoczną się lada chwila. W rejonie wiaduktu, który dla wielu kierowców jest popularnym skrótem do drogi powiatowej, pojawi się w sumie pięć słupów oświetleniowych i pięć lamp.

Dodajmy, że prace doświetleniowe są realizowane na bieżąco. W kończącym się roku tego typu zadania wykonano m.in. w Koszycach Wielkich, w Tarnowcu, w Białej, w miejscowości Jodłówka – Wałki oraz w Łękawce. {Play}