Najmłodsi mieszkańcy tej miejscowości w gminie Tarnów mają powody do radości. Gdy tylko pogoda pozwoli, będą mieli do dyspozycji nowoczesne urządzenia do rekreacji i zabawy. – Dzięki nowemu placowi zabaw, nasza szkoła jest nie tylko piękna, ale i funkcjonalna. Bardzo się z tego nowego nabytku cieszymy – mówi dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, Elżbieta Chrząszcz.

Nowy plac zabaw w Łękawce to cztery nowoczesne urządzenia dla najmłodszych. Są m.in. tak bardzo lubiana przez dzieci – trampolina, huśtawka i czworobok do wspinania z przeszkodami. Koszt inwestycji to w sumie blisko 111 tysięcy złotych, które w całości pochodzą z budżetu gminy. – Nie kryję, że efekt cieszy oko – mówi sołtys Łękawki, Konrad Pyzdek.

Prace trwały około trzech miesięcy. Obiekt jest już po odbiorze technicznym. – Nowy plac zabaw powstał w miejscu starego. Dawnych urządzeń już nie ma. Ciekawostką jest fakt, że przed laty zostały one sfinansowane ze środków mieszkańców wsi. I tak jak w przypadku poprzedniego placu zabaw, nowoczesne urządzenia udostępnimy dla wszystkich dzieci, a nie tylko dla uczniów naszej szkoły – dodaje Elżbieta Chrząszcz.

To kolejna tego typu inwestycja w gminie Tarnów. Jak informowaliśmy, niedawno zakończyła się rozbudowa kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Woli Rzędzińskiej. {Play}