Nie tracą czasu i wykorzystując swoje umiejętności, modernizują gminne placówki oświatowe. Mowa zarówno o szkolnych konserwatorach, jak i o pracownikach komunalnych Urzędu Gminy Tarnów, którzy przy użyciu materiałów zakupionych przez samorząd, wykonują głównie prace malarskie. – Nie próżnujemy i z zachowaniem norm sanitarnych pracujemy w szkołach, wójt nas o to poprosił. Gdy uczniowie wrócą na stacjonarne zajęcia, zastaną je odnowione – mówi Pan Józef.

Remontowane są m.in. szkoły w Tarnowcu oraz w Woli Rzędzińskiej. – Szpachlujemy i malujemy, robimy to co najpilniejsze, cieszy nas to, że możemy zrobić coś dobrego. Niektórzy w związku z epidemią mają przestoje w pracy, a my czujemy się potrzebni – mówi Mateusz.

Prace remontowe w gminnych szkołach mają się zakończyć do świąt. To nie jedyny przykład delegowania pracowników do potrzebnych zajęć w trudnym okresie epidemii, gdy niektóre obiekty czasowo zawiesiły działalność. Jak informowaliśmy, niedawno pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek na przykład wykonali kilka tysięcy świątecznych kartek dla seniorów oraz porządkowali skarpy przed zimą. {Play}