Aż 400 tysięcy złotych z rezerwy celowej państwa jeszcze w tym roku trafi do gminy Tarnów. Pieniądze będą przeznaczone na jedną z ważniejszych, rozpoczętych już, inwestycji. Mowa o dofinansowaniu modernizacji i rozbudowy kompleksu szkolno – przedszkolnego na potrzeby stołówki i przedszkola w Zawadzie. Uroczyste przekazanie czeku na 400 tysięcy złotych miało miejsce w tej miejscowości w gminie Tarnów. W imieniu Premiera Mateusza Morawieckiego, promesę finansową wręczyła władzom gminy poseł Anna Pieczarka. W spotkaniu przy rozbudowywanej Szkole Podstawowej w Zawadzie uczestniczyli także wójt, Grzegorz Kozioł, dyrektor szkoły, Krzysztof Nowak oraz sołtys, Zbigniew Partyński.

– To dla gminy Tarnów wielkie wyróżnienie. Premier Mateusz Morawiecki przychylił się do naszego wniosku, mimo trudnej sytuacji w kraju związanej z epidemią. Widać wyraźnie, że docenia także rozwój mniejszych miejscowości. Rozbudowa szkoły w Zawadzie oznacza, że kolejny obiekt w naszej gminie stanie się w pełni funkcjonalny i nowoczesny. To znaczny zastrzyk finansowy, dziękuję Pani Poseł Annie Pieczarce za wsparcie w tym zakresie – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Co inwestycja oznacza dla szkoły w Zawadzie? Dyrektor Krzysztof Nowak uważa, że to krok milowy w jej ofercie. – Uruchomienie stołówki to po pierwsze smaczne i zdrowe, jak domowe, obiady dla dzieci. To także możliwość pełnego wyżywienia dla przedszkolaków, bo oprócz obiadów będziemy mogli zaoferować im także drugie śniadanie. Maluchy uwielbiają desery – mając własną stołówkę, możemy i tym wymaganiom sprostać – mówi.

To jeszcze nie koniec. Rozbudowa szkoły to nie tylko nowa stołówka i jadalnia, ale i dodatkowe pomieszczenie przedszkolne, w którym można utworzyć kolejny oddział.  – Myślę, że to znacznie wpłynie na frekwencję i zainteresowanie naszą placówką – dodaje Krzysztof Nowak. Zmodernizowana szkoła w Zawadzie chce ponadto jeszcze mocniej otworzyć się na lokalne środowisko. – Być takim nie tylko edukacyjnym, ale i kulturalnym centrum wsi. Planujemy organizować spotkania okolicznościowe, zapraszać gości czy stworzyć przestrzeń dla seniorów. Dlatego ta realizowana u nas inwestycja tak bardzo cieszy – mówi dyrektor.

Do końca roku w szkole w Zawadzie będzie wykonany nie tylko tzw. stan surowy, ale i drugi etap, czyli intensywne prace wykończeniowe. Całość zakończy się w wakacje. W sumie inwestycja pochłonie około półtora miliona złotych. {Play}