Bank pomysłów, skonkretyzowanie celów i określenie merytorycznych ról – taki jest efekt spotkania pod takim hasłem, które jest kolejnym krokiem na drodze do sięgnięcia po dodatkowe pieniądze na rozwój dla regionu tarnowskiego. Mowa o Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych będących olbrzymią szansą na unijne dofinansowanie zadań zgłoszonych przez poszczególne gminy. – Samorządy powiatu tarnowskiego, których plany w tym zakresie mam zaszczyt koordynować, mają spore doświadczenie w zakresie wspólnego aplikowania o środki zewnętrzne. Przykładem jest stworzona przed laty Lokalna Grupa Działania - Zielony Pierścień Tarnowa pod nadzorem prezesa Adama Flagi. Mając potencjał i wiedzę, chcemy je teraz wykorzystać na rzecz tzw. tarnowskiego ZIT-u – mówi wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł.

Dzięki połączeniu sił Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej i sąsiadujących gmin jest szansa na dodatkowe, duże pieniądze unijne na rozwój poszczególnych miejscowości. – W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, w celu zwiększenia skuteczności, planujemy działać poprzez nową strukturę organizacyjną, czyli stowarzyszenie – dodaje Grzegorz Kozioł.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne mocno wspiera poseł Anna Pieczarka, która o równomierny podział środków na cały obszar Małopolski, a nie tylko Metropolii Krakowskiej, zabiegała jeszcze jako Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. – Wielki plus i podziękowania dla Zarządu Województwa Małopolskiego za zgodę na uruchomienie środków także dla regionu tarnowskiego – mówi parlamentarzystka.

Dodajmy, że Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to duża szansa na dodatkowe wsparcie dla kluczowych obszarów życia – zdrowia, inwestycji, gospodarki czy ochrony środowiska. Będą one realizowane w oparciu o Strategię Rozwoju Województwa Małopolska 2030. {Play}