Mawiają, że kto czyta żyje podwójnie, zatem w tym wyjątkowym, bożonarodzeniowym okresie, proponujemy spędzenie czasu z dobrą książką czy ciekawym artykułem. Można, nawet nie wychodząc z domu, skorzystać z tekstów przygotowanych przez gminne Centrum Kultury i Bibliotek.

Strona internetowa gminy Tarnów jest aktualizowana na bieżąco, znajdują się na niej nie tylko najnowsze oraz praktyczne informacje z życia naszej gminy, ale i artykuły społeczne. W dominującym na stronie cyklu porad psychologicznych w odcinkach: Najlepszym wyjściem z trudnej sytuacji jest przejście przez nią, znajdziecie Państwo garść ważnych informacji o tym jak sobie radzić z trudnym czasem epidemii koronawirusa, jak pokonać lęk i niepewność oraz co dobrego może wynikać z okresu izolacji.

Lada chwila, bo już w poniedziałek i wtorek (21 i 22 grudnia) do wszystkich domów na terenie gminy Tarnów, trafi najnowszy, świąteczny numer Nowin Tarnowskiej Gminy. – To wydanie poszerzone, przygotowane dla naszych czytelników specjalnie na święta – mówi zastępca dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek, Ewa Kubisztal. A w nim m.in. o najważniejszych inwestycjach w gminie Tarnów, o tym jak szkoły radzą sobie ze zdalnym nauczaniem, o nowej komunikacji autobusowej, która będzie obowiązywać od Nowego Roku, czy o cenach za śmieci. Gminny publikator zawiera ponadto ciekawą i użyteczną rozmowę z psychologiem a także wypowiedzi starszych i młodszych mieszkańców w różnych sprawach. - Warto sięgnąć do najnowszych Nowin Tarnowskiej Gminy – dodaje Ewa Kubisztal. Gazeta będzie dostępna także w wersji internetowej na stronie Gminy Tarnów.

No i tradycyjna książka – w dobie epidemii w wersji na telefon. Biblioteki w Zgłobicach, Tarnowcu i w Woli Rzędzińskiej zapraszają czytelników do przedświątecznej środy. Przypominamy, że zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, wybrane książki należy zamówić telefonicznie, mailowo bądź zarezerwować w katalogu internetowym w godzinach 10.00 do 16.00. Ich odbiór odbywa się także po umówieniu telefonicznym.

Poniżej numery telefonów i adresy mailowe do poszczególnych placówek:

Biblioteka Zgłobice: tel. 14 674 30 14, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biblioteka Tarnowiec: tel. 14 679 51 44, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biblioteka Wola Rzędzińska: tel. 14 679 22 67, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.