Wójt Grzegorz Kozioł odebrał czek potwierdzający przyznanie dofinansowania dla gminy Tarnów z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W wydarzeniu udział wzięli parlamentarzyści: Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, Stanisław Bukowiec oraz Wiesław Krajewski a także II wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz.

Przypomnijmy, gmina Tarnów w ramach II naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymała aż 4 miliony złotych na budowę  hali widowiskowo – sportowej i rozbudowę Szkoły Podstawowej Nr 1 w Woli Rzędzińskiej. Inwestycja będzie rozpoczęta już w 2021 roku, a zakończenie przewidywane w 2022.
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to projekt bezzwrotnego wsparcia dla gmin, powiatów i miast. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. {Play}