Mowa o ul. Przeczna Droga w Zbylitowskiej Górze. Władze gminy obiecywały, że przebudowa zakończy się jeszcze w tym roku i tak się stało. – Mimo niesprzyjającej pogody, dzięki środkom technicznym i determinacji wykonawcy, udało się dotrzymać terminu – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Remont Przecznej Drogi to koszt prawie 400 tysięcy złotych. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi aż 60% kosztów inwestycji, czyli 235 tysięcy złotych.

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i ważna inwestycja. Przeczna Droga w Zbylitowskiej Górze łączy się z gruntownie zmodernizowaną niedawno ulicą Miłą oraz lasem Buczyna. Dzięki modernizacji powstał logiczny i uporządkowany jeden ciąg komunikacyjny. – Prosiliśmy o ten remont od lat. Mieszkańcy występowali w tej sprawie do wójta i bardzo się cieszymy, że nasze prośby zostały wysłuchane. Przebudowę wykonano bardzo szybko – mówi radny ze Zbylitowskiej Góry, Dariusz Żurek. – Pamiętam, że gdy byłem sołtysem, przyszli do mnie mieszkańcy i poprosili o remont Przecznej Drogi. Była wąska, bez chodnika i niewygodna. Władze gminy pozyskały na tę inwestycję dodatkowe, duże wsparcie z zewnątrz i droga jest piękna. To wygoda i komfort zarówno dla mieszkańców, jak i dla gości oraz turystów, którzy odwiedzają zwłaszcza połączony z Przeczną Drogą, las Buczyna – mówi radny ze Zbylitowskiej Góry, Paweł Kolbusz. – To niezbędna inwestycja, takie „otwarcie furtki do lasu Buczyna” zarówno pod względem pamięci historycznej, jak i rekreacyjnej. To przecież także piękny, turystyczny teren – mówi sołtys Zbylitowskiej Góry, Piotr Rybski.

Nowa nawierzchnia posiada nowoczesną technologię betonową, 4 metry szerokości i dwumetrowy chodnik. Wykonawcą była lokalna firma WESBUD wyłoniona w trakcie zamówienia publicznego. {Play}