Gminna Komunikacja Publiczna, Rozkład jazdy, Informacje – kilkunastostronicowe wydawnictwo pod takim tytułem trafiło do wszystkich gospodarstw w gminie Tarnów. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne informacje dotyczące zasad funkcjonowania nowej komunikacji autobusowej w gminie Tarnów. Są m.in. ceny biletów, opis uprawnień do bezpłatnych przejazdów oraz rozkłady jazdy.

Co ważne, te ostatnie wskutek sugestii mieszkańców mogą się zmienić. Stąd prośba władz gminy Tarnów o zgłaszanie sugestii i propozycji w tej sprawie. – Za nami pierwsze tygodnie funkcjonowania nowej komunikacji na terenie gminy Tarnów. Teraz czas na wnioski i opinie, które trafią do przewoźnika – mówi zastępca wójta, Sławomir Wojtasik. W przypadku pytań prosimy o kontakt z referatem gospodarki komunalnej Urzędu Gminy Tarnów pod numerami telefonów (14) 688 – 01 – 42,43. Można się też kontaktować z biurem przewoźnika pod numer: 516 865 266.

Przypomnijmy, od 1 stycznia 2021 r. transport zbiorowy na terenie gminy Tarnów jest zorganizowany na nowych zasadach. Powód - po prawie 20 latach współpracy, miasto Tarnów wypowiedziało definitywnie porozumienie w tej sprawie. Dotyczy to także gmin ościennych: Pleśnej i Lisiej Góry. Przewozy są realizowane pod nowymi numerami, których, dla ułatwienia, dwie cyfry zachowały dotychczasową numerację i są poprzedzone literą T.

Punkt Obsługi Klienta Gminnej Komunikacji Publicznej znajduje się w budynku dworca autobusowego, przy ul. Dworcowej 1 w Tarnowie. Można tam nabywać bilety okresowe (m-karty) oraz bilety wieloprzejazdowe. {Play}