Szczepienia przeciwko koronawirusowi będą realizować działające na terenie gminy Tarnów placówki ochrony zdrowia – w Koszycach Małych, Nowodworzu oraz w Woli Rzędzińskiej. Można się zarejestrować na trzy sposoby: przez całodobową i bezpłatną infolinię – 989, elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl (bez konieczności logowania się przez Internetowe Konta Pacjenta) oraz poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień.

Jak pokazują badania sondażowe, chętnych na szczepienia jest coraz więcej. - To bardzo dobra wiadomość, ponieważ tylko dzięki szczepieniom, istnieje szansa na powrót do normalności w gospodarce, szkolnictwie oraz w wielu innych dziedzinach życia. To gwarancja przerwania łańcucha zakażeń i ocalenie życia oraz zdrowia – podkreśla wójt, Grzegorz Kozioł, który namawia wszystkich do skorzystania z Narodowego Programu Szczepień.

Numery telefonów do przychodni zdrowia na terenie gminy Tarnów:

1. Koszyce Małe EMKA MED, telefon: (14) 650 11 11.
    2. Nowodworze Medicum, telefon: (14) 679 51 24.
    3. Wola Rzędzińska Medicum, telefon: (14) 679 21 94.

Przypomnijmy, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 80 lat. Tego samego dnia osoby między 18. a 70. rokiem życia będą mogły zgłaszać gotowość do szczepień. 22 stycznia ruszy rejestracja dla osób powyżej 70. roku życia, a 25 stycznia rozpocznie się ich szczepienie zgodnie z kolejnością rejestracji. Od 18 do 22 stycznia szczepieni będą mieszkańcy domów opieki społecznej.

Na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie osoby z przedziału 18-69 lat będą mogły zgłosić zamiar zaszczepienia. W formularzu trzeba będzie wpisać imię i nazwisko, PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.

Na adres mailowy otrzymamy potwierdzenie zgłoszenia, a gdy ruszy rejestracja na szczepienia dla konkretnej grupy, dostaniemy informację, że nasze e-skierowanie jest gotowe. Formularz jest dostępny także od 15 stycznia.

W II etapie będą szczepione osoby poniżej 60 lat mające choroby przewlekłe, w III - osoby powyżej 18 lat, które nie kwalifikują się do żadnego z wcześniejszych etapów. Daty rozpoczęcia tych etapów nie są jeszcze znane. {Play}