Kilkaset zgłoszeń w poszczególnych konkursach wpłynęło w ramach Ferii zimowych online do gminnego Centrum Kultury i Bibliotek. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs kulinarny – muffinki, naleśniki po meksykańsku i pizzerinki przygotowało aż blisko sto osób. - Wszystkie nasze dwutygodniowe propozycje konkursowe spotkały się z super odzewem, dzieci i młodzież chętnie wykonywali potrawy kulinarne, przedmioty plastyczne, przygotowywali wywiady z bliskimi, nagrywali filmiki, a także uczestniczyli w konkursach sportowych – wymyślali hasła promocyjne, liczyli kapki oraz podawali powierzchnię basenu w Woli Rzędzińskiej – mówi koordynator Ferii zimowych online w gminie Tarnów – poseł Anna Pieczarka.

Warto było się starać, bo w zamian można było otrzymać super nagrody. Wielkie losowanie we wszystkich konkursach odbyło się w programie na żywo w telewizji tarnowska.tv. - Do szczęśliwców powędrują zestawy karaoke, kucharza (mikser, blender), profesjonalne zestawy plastyczne, kamera go pro, piłki nożne, deskorolki, zestawy rakietek do tenisa stołowego, zestawy nordic walking oraz pamiątkowe gadżety Gminy Tarnów – wylicza wójt, Grzegorz Kozioł.

Wydawanie nagród zaczynamy już w poniedziałek, 18 stycznia. W godzinach od 13.00 do 16.00 w siedzibie Urzędu Gminy Tarnów, przy ul. Krakowskiej 19, z dokumentem potwierdzającym tożsamość rodzica lub opiekuna, zapraszamy szczęśliwych posiadaczy zestawów karaoke, kucharza, plastycznych, kamery go pro, piłek nożnych, deskorolek, zestawów rakietek do tenisa stołowego. Do wszystkich nagród w konkursach sportowych dołączamy zestawy nordic walking. - Teraz wystarczy tylko wyjść z domu, zrobić użytek z otrzymanego od nas sprzętu i dotrzymać postanowień noworocznych – żartuje wójt Grzegorz Kozioł, który podczas losowania nagród w konkursie na postanowienie noworoczne, podobnie jak wielu innych mieszkańców gminy Tarnów przyznał, że w 2021 roku chciałby wrócić do większej aktywności fizycznej.

Zestawy gadżetów wygranych w ramach konkursów dziennikarskiego, kulinarnego, plastycznego oraz „Kręcimy film” można będzie odebrać już we wtorek, 19 stycznia, w godzinach od 10.00 do 13.00 w siedzibie Urzędu Gminy Tarnów. Osobą odpowiedzialną za przekazanie pamiątek gminy Tarnów jest Paweł Łątka.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w poszczególnych konkursach i zapraszamy do kolejnych. Informacje na bieżąco na stronie internetowej gmina.tarnow.pl oraz na facebook’u.

W nagraniu warsztatów udział wzięli: Aleksandra Osmola, Anna Gąsiorowska, Anna Pawłowska, Filip Malig, Rafał Karabinowski, Bartłomiej Kawula (Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów), Małgorzata Kądziela (instruktor plastyki - Pałac Młodzieży Tarnów), Zbigniew Filar (prezes tarnowska.tv), Szymon Adamski (nauczyciel - Szkoła Podstawowa w Zgłobicach), Amelia Ochał (lekkoatletka), Marcin Ochał (nauczyciel – SP w Tarnowcu oraz w Koszycach Wielkich i Dorota Kunc (Urząd Gminy Tarnów). {Play}