Zgodnie z rządowymi wytycznymi, istnieje możliwość dowozu na szczepienia dla osób, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, jak również mających trudności z dostępem do punktu szczepień. To np. osoby starsze, które nie posiadają możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.

Dlatego uprawnieni, którzy po rejestracji na szczepienia znają już datę stawienia się w przychodni zdrowia, mogą się kontaktować z Urzędem Gminy Tarnów pod numery telefonów: (14) 688 01 41 lub 688 01 25.

Dodajmy, że w pierwszej kolejności transport powinna zorganizować Podstawowa Opieka Zdrowotna, a jeśli nie ma takiej możliwości, zwraca się w tym celu do przedstawicieli gminy. Samorząd z kolei może organizować transport np. poprzez współpracę z Ochotniczą Strażą Pożarną, lub zawarcie umowy z przewoźnikiem. {Play}