W obiekcie, który służy całej gminie Tarnów, zakończyły się prace modernizacyjne. Zakres był spory – m.in. odnowione zostały trybuny, poszczególne pomieszczenia, wymalowano ściany, antresolę i barierki, powstał klimatyczny kącik dla uczniów i rodziców z telewizorem, tzw. kafejka. - To miejsce, w którym odbywają się rożne uroczystości i spotkania. Miejsce, które z wyjątkiem obostrzeń związanych z epidemią, tętni życiem, w którym wykorzystywane jest każde pomieszczenie – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Od teraz jeszcze bardziej funkcjonalne.

Modernizacja kosztowała w sumie około 70 tysięcy złotych, niemal w połowie była finansowana ze środków zewnętrznych. Dodatkowe pieniądze pochodziły w Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. - To kolejny przykład trafionej inwestycji, współfinansowanej na dodatek z dodatkowych pieniędzy. Gdy tylko warunki pozwolą, w Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszycach Wielkich będzie się odbywało na powrót sporo różnych wydarzeń – dodaje wójt.

Warto dodać, że obiekt jest nie tylko jeszcze bardziej funkcjonalny, ale i estetyczny. Ciekawostką jest fakt, że krzesełka na trybunach przybrały gminne kolory. - Są one żółto – niebieskie i cieszą oko – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Koszycach Wielkich, Mariusz Parcianko. W wielu miejscach jest też nowe oświetlenie. To w pełni nowoczesny obiekt.

Prace modernizacyjne były prowadzone jesienią. {Play}