21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia – Dzień Dziadka. Sami Dziadkowie przyznają, że nic tak nie cieszy tego dnia jak odwiedziny wnucząt, a jeśli to niemożliwe – to choćby kontakt telefoniczny. - To najważniejszy wyraz pamięci – mówią zgodnie. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, z ciepłym słowem i podarunkiem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu SENIOR+ w Nowodworzu.

- Radości i wzruszeń było co niemiara – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Beata Witkowska. - Niektórzy są samotni, niektórzy mają dzieci i wnuki daleko, dlatego pamięć o nich w tym szczególnym czasie jest ważna. A i owoce, słodycze, czy imbir do herbaty, które zawieźliśmy osobom starszym, bardzo się im przydadzą – dodaje.

Seniorzy nie kryją, że brakuje im regularnych zajęć i spotkań w Dziennym Domu SENIOR+. Jak wiadomo z powodu epidemii, nie są one organizowane. - Odliczam dni, gdy znów będzie można się spotkać, porozmawiać, wypić wspólnie kawę czy herbatę. Bardzo za tym tęsknimy – mówią Pani Władysława i Piotr.

Dodajmy, że przed rokiem, z okazji Dnia Babci i Dziadka, w placówce w Nowodworzu odbyło się okolicznościowe spotkanie. Były ciasteczka, rozmowy i Jasełka w wykonaniu uczniów z Tarnowca. - Mieliśmy prawdziwe integracyjne spotkanie pokoleń – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Pracownicy GOPS z prezentami odwiedzali seniorów także przed Bożym Narodzeniem. {Play}