Centrum Rekreacji Wodnej zaprasza do ponownego korzystania z obiektu. Basen będzie czynny z zachowaniem wszelkich, zalecanych środków ostrożności już od piątku, 12 lutego. - To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich amatorów pływania – mówi zastępca dyrektora administrującego obiektem, gminnego Centrum Kultury i Bibliotek Ewa Kubisztal. Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia basenu. Będzie on czynny od 9.00 do 21.00.


Zgodnie z decyzją rządu, obiekty sportowe będą na razie otwarte warunkowo – do 26 lutego. - Jeżeli w tzw. międzyczasie okaże się, że kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa będą łagodzone, od 1 marca zaproponujemy dodatkową ofertę – otwarcie basenu także w soboty oraz, być może, również w niedziele, jak również powrót do zajęć z aqua aerobiku i nauki pływania – dodaje Ewa Kubisztal. Jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli, zapisy na zajęcia rekreacyjne w wodzie będą prowadzone tuż po przekazaniu przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów do publicznej wiadomości odpowiedniej informacji.


Dodajmy, że basen w Woli Rzędzińskiej będzie na bieżąco dezynfekowany. Będzie to dotyczyć całego obiektu – hali basenowej, holu i szatni.


To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. W związku z ponownym otwieraniem obiektów sportowych na świeżym powietrzu, Centrum Kultury i Bibliotek przygotowuje się także do uruchomienia sztucznego lodowiska w Tarnowcu. W zależności od postępu procesu technologicznego, jest szansa, że będzie można z niego korzystać już pod koniec miesiąca. O szczegółach poinformujemy. {Play}