Szepty spoza nicości czy Halny Remigiusza Mroza, Bo nadal ją kocham Magdaleny Kordel, seria Nadine Dorries oraz Stefana Anhem'a, Wyrwa Wojciecha Chmielarza, seria Agnieszki Krawczyk - to tylko niektóre tytuły nowości wydawniczych, które trafiły właśnie do gminnych bibliotek. Są już dostępne dla wypożyczających. Otrzymały je wszystkie filie – w Tarnowcu, w Woli Rzędzińskiej oraz w Zgłobicach. Każda po kilkadziesiąt.

- W tym roku książkowych zakupów dokonaliśmy wcześniej niż zwykle, bo zainteresowanie mieszkańców nowościami było tak duże. Dopytywali kiedy będą mogli korzystać zwłaszcza z głośnych tytułów. Niektórzy nawet podpowiadali co chcieliby przeczytać, a my jesteśmy zawsze otwarci na tego typu sugestie – mówi kierownik gminnych bibliotek, Łukasz Prokop.  

– Nasze biblioteki zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem, a teraz, w dobie epidemii, gdzie więcej osób przebywa w domach, naprawdę bardzo dużym. Mieszkańcy gminy Tarnów czytają książki i często przychodzą do bibliotek – dodaje Łukasz Prokop. Następne zakupy – niebawem. Nowości wydawnicze bowiem pojawiają się w gminnych książnicach kilka razy do roku.

Przypominamy, że trwa biblioteczna akcja dla najmłodszych: Mała książka – wielki człowiek. Sporo maluchów w wieku od 3-6 lat wypożycza książki, a w zamian otrzymuje... książeczki i zbiera specjalne punkty. Dla tych, którzy wypożyczą najwięcej przygotowano dyplomy oraz specjalne prezenty książkowe od Centrum Kultury i Bibliotek. {Play}