Pracownicy Urzędu Gminy Tarnów i jednostek podległych na brak zajęć nie narzekają. Bez korzystania z firmy zewnętrznej, własnym sumptem, na parterze budynku, przebudowują łazienkę, przystosowując ją do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wreszcie będą mogli z niej korzystać także mieszkańcy, którzy w placówce przy ul. Krakowskiej 19 w Tarnowie załatwiają urzędowe sprawy.


- To wyjście naprzeciw oczekiwaniom. Dostosowujemy budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja od dawna oczekiwana, która znacznie poprawi komfort osób odwiedzających nasz urząd – mówi wójt Grzegorz Kozioł, który do prac budowlanych zaangażował głównie zatrudnionych w Referacie Gospodarki Komunalnej. Dlatego, co warte podkreślenia, koszty inwestycji dotyczą jedynie zakupu materiałów budowlanych. Łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych będzie gotowa za około miesiąc. 
      

Jedni pracują w siedzibie Urzędu Gminy Tarnów, pozostali działają w terenie. Reagują na bieżące interwencje mieszkańców, porządkują poszczególne miejscowości, usuwając porzucone śmieci i konserwują sprzęt, który w sezonie wiosenno – letnim jest wykorzystywany do pielęgnacji zieleńców w centrach wsi. Ponadto naprawiane są uszkodzone wiaty przystankowe czy znaki drogowe oraz podcinane stare, chore drzewa i krzewy, które ograniczają widoczność.


Podczas intensywnych opadów śniegu, szczególnie monitorujemy stan dróg i chodników zwłaszcza przy przejściach dla pieszych oraz dojściach do budynków gminnej infrastruktury.


Na zgłoszenia mieszkańców reagujemy na bieżąco. W sprawach, które wymagają naszej interwencji, prosimy o kontakt z Referatem Gospodarki Komunalnej pod numerami telefonów 14 688 – 01 – 42 lub 43.  {Play}