Do pracy w ramach Narodowego Spisu Powszechnego zgłosiło się 30 osób w różnym wieku. Są to nie tylko mieszkańcy gminy Tarnów, lecz także sąsiednich gmin oraz samego Tarnowa. Kandydaci na rachmistrzów niebawem przejdą specjalistyczne szkolenia. A sam Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rusza 1 kwietnia br. 

Przypomnijmy, powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych. Dane zebrane w ramach prac spisowych są wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, do tworzenia i aktualizacji przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego operatu do badań statystycznych.

Udział w spisie ludności i mieszkań jest obowiązkowy. Pytania dotyczyć będą m. in. charakterystyki demograficznej i aktywności ekonomicznej osób, poziomu wykształcenia oraz stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych.

Dodajmy, że tożsamość rachmistrza spisowego będzie można zweryfikować kontaktując się z Wojewódzkim Biurem Spisowym w Urzędzie Statystycznym w Krakowie lub właściwym Gminnym Biurem Spisowym. Jest ponadto opcja tzw. samospisu, a lista miejsc, w których będzie można tego dokonać, zostanie opublikowana na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego.

Więcej informacji o NSP 2021 można uzyskać na stronie internetowej spis.gov.pl, a od 15 marca br. dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

W przypadku dodatkowych pytań związanych z realizacją NSP 2021 w województwie małopolskim można kontaktować się z Wojewódzkim Biurem Spisowym w Urzędzie Statystycznym w Krakowie – tel.: +48 12 42 04 050, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. {Play}

Więcej także w zakładce "Narodowy spis powszechny"