To wspólny program profilaktyki zakażeń dziecięcych Gminy Tarnów i Powiatu Tarnowskiego Bezpieczni bo zaszczepieni - Program polityki zdrowotnej dotyczącej profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce. Szczepienia obejmą grupę dzieci z terenu gminy Tarnów, które w 2021 roku skończą drugi rok życia. -To duże wsparcie dla rodzin z małymi dziećmi. Szczepionki będą bezpłatne – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Specjaliści twierdzą, że dla skuteczności szczepienia każde dziecko powinno otrzymać dwie dawki szczepionki. Zaplanowana w gminie Tarnów ilość dawek wynosi 80.

Dodajmy, że jedna dawka szczepionki kosztuje 380 złotych. Całkowity koszt programu szczepień przeciw meningokokom wyniesie przeszło 30 tysięcy złotych. Udział gminy Tarnów w tym przedsięwzięciu to 30% kwoty, czyli 9 120 tysięcy, resztę pokrywa samorząd Powiatu Tarnowskiego. O szczegółowych terminach szczepień poinformujemy.