Radni podczas sesji zdecydowali o kilku zadaniach mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa w gminie Tarnów. Pierwsze z nich dotyczy współpracy z samorządem Skrzyszowa w zakresie wykonania projektu oświetlenia drogi tzw. „Na granicach” w miejscowościach Zawada, Łękawica i Poręba Radlna. Zgodnie z planem, obydwa samorządy będą po połowie partycypować w kosztach przedsięwzięcia. - Celem jest komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Często to oni sami wskazują miejsca, które wymagają interwencji w tym zakresie, a my staramy się na te monity reagować – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Projekt oświetlenia drogowego odcinka przebiegającego przez trzy miejscowości, w dwóch sąsiadujących ze sobą gminach ma być gotowy do końca roku. Jego uzyskanie jest niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę i realizacji zadania.

To jeszcze nie koniec dobrych informacji. Do końca roku doświetlone będzie przejście dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977 w Porębie Radlnej. Jest też plan budowy chodnika na tym odcinku. Wykonanie zadania zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo oraz widoczność pieszych w tym miejscu. Wcześniej ma być opracowany projekt. {Play}