Najpierw było wielkie, wiosenne sprzątanie, a teraz będzie usuwanie szkód. Wraz ze zmianą temperatury, pracownicy Urzędu Gminy Tarnów ruszyli do działania. Porządkowali poszczególne miejscowości i odmalowywali przystanki autobusowe, a teraz będą musieli naprawiać zniszczenia. Powód – tuż po wiosennej odnowie punktów przystankowych, niektóre z nich zostały zamalowane przez wandali. Na szczęście udało się ich zlokalizować.

Straż Gminna wraz z pracownikiem Urzędu Gminy Tarnów namierzyli sprawców dzięki kamerom z kolejowego monitoringu. - Sprawa została przekazana Policji, która prowadzi postępowanie. To na szczęście incydentalne przypadki, lecz bardzo uciążliwe zarówno w kwestii namierzenia sprawców, jak i usuwania szkód – mówi komendant Straży Gminnej Arkadiusz Łucarz. Funkcjonariusze będą m.in. sprawdzać czy podobnych zniszczeń dokonano także w innych miejscowościach, gdyż charakter czynów wskazuje na szeroko zakrojone i zaplanowane działanie. Zniszczone są nie tylko przystanki autobusowe, ale i budynki na posesjach oraz obiekty użyteczności publicznej. Nie brakuje wulgaryzmów.

W podobnych przypadkach wobec sprawców Policja najczęściej kieruje wnioski do sądu. Za zniszczenie mienia w zależności od wysokości szkody grozi wysoka grzywna lub nawet kara ograniczenia wolności. {Play}