Samorząd przyznał środki na działalność rozwijającą aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży. Wsparcie otrzymało w sumie ponad dwadzieścia Klubów Sportowych oraz Uczniowskie Kluby Sportowe z terenu gminy Tarnów. Dotacje przyznawane są co roku w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Tarnów w obszarze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Środki przeznaczane są na pokrycie kosztów treningów, organizację zawodów i rozgrywek, obozów, zakupu sprzętu, strojów, nagród i wielu innych niezbędnych opłat związanych z organizowaniem tego rodzaju zajęć. Celem udzielanego wsparcia finansowego ze strony Gminy Tarnów jest przede wszystkim popularyzacja sportu wśród młodych mieszkańców gminy, propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego sposobu spędzenia wolnego czasu. - Wszystkie Kluby Sportowe i Uczniowskie Kluby Sportowe z terenu gminy Tarnów, które zwróciły się do nas z prośbą o dofinansowanie, otrzymały środki na działalność sportową. Nikt nie został bez wsparcia – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Poniżej szczegółowy wykaz Klubów i organizacji sportowych, które otrzymały dofinansowanie: {Play}