W poszczególnych miejscowościach gminy Tarnów porządkowane są drogi i chodniki. Piasek po zimowym utrzymaniu usuwa nie tylko specjalistyczna firma, ale i pracownicy Urzędu Gminy Tarnów. - Porządki obejmą teren całej gminy, ma być czysto i bezpiecznie – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Pozimowe prace na drogach dotyczyć będą także łatania ubytków w jezdniach. Wcześniej jednak, przy współpracy z sołtysami i radnymi, zaplanowano przegląd nawierzchni we wszystkich miejscowościach. - Zdajemy sobie sprawę, że tegoroczna zima, trudniejsza od wcześniejszych, spowodowała szkody na drogach. Obserwujemy głównie punktowe pogorszenie jakości nawierzchni – mówi zastępca wójta, Sławomir Wojtasik.

Naprawy najbardziej zniszczonych jezdni rozpoczną się po kwietniowym przeglądzie dróg. Łatanie dziur wykona specjalistyczna firma. Będzie to dotyczyć każdej miejscowości gminy Tarnów.

Póki co, Referat Gospodarki Komunalnej na bieżąco przyjmuje informacje o stanie gminnych nawierzchni. Przekazują je głównie sołtys, członkowie rad sołeckich oraz mieszkańcy. {Play}