Następne nagrody finansowe trafiły do młodych, zdolnych osób z terenu gminy Tarnów. Są one przyznawane uczniom i studentom, którzy mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinach: sportowej, artystycznej lub naukowej. - Wręczanie stypendiów to szczególnie miły obowiązek. Jestem dumny, że na terenie gminy Tarnów mieszkają tak wyjątkowi młodzi ludzie. Mocno im kibicuję – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Tym razem nagrodzeni zostali: Natalia Ćwik, Artur Lis, Damian Manijak, Szymon Pierzchała i Zbigniew Ziarek.

Natalia Ćwik z Koszyc Małych trenuje pod opieką trenera Ryszarda Jasicza w klubie MLUKS Tarnów od 2017 roku i specjalizuje się w biegach sprinterskich. Została powołana do Zaplecza Kadry Narodowej. W roku 2020 osiągnęła m.in. III miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Sztafecie Wojewódzkiej Juniorek Młodszych w Ciechanowie.

Artur Lis z Woli Rzędzińskiej jest zawodnikiem Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START. W 2015 roku reprezentując nasz kraj na Mistrzostwach Europy zajął 6 miejsce w kategorii 80 kg, jest członkiem kadry narodowej seniorów i przygotowuje się do startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Zdobył złoty medal na indywidualnych MP seniorów oraz brązowy podczas drużynowych MP.

Damian Manijak z Nowodworza jest uczniem III LO w Tarnowie, osiąga wysokie wyniki w nauce i jest laureatem I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Eureka”. Doskonali i rozwija swoje pasje, jego marzeniem są studia na prestiżowej uczelni.

Szymon Pierzchała z Koszyc Wielkich jest uczniem Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie w klasie instrumentów perkusyjnych. Ma na swoim koncie sporo sukcesów m.in. w 2017 zdobył wyróżnienie z najwyższą punktacją na Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I st.

Zbigniew Ziarek z Zawady uczęszcza do III LO w Tarnowie, a jego pasją są geografia oraz geologia. W związku z licznymi sukcesami na olimpiadach przedmiotowych uzyskał możliwość rekrutacji na studia z geofizyki AGH w Krakowie, Uniwersytetu Warszawskiego na wydział geologii oraz możliwość wzięcia udziału w zagranicznej ekspedycji geologicznej zorganizowanej przez tę uczelnię. Zbigniew Ziarek może się poszczycić najwyższą średnią ocen wśród uczniów klas pierwszych III LO w roku szkolnym 2018/2019.

Dodajmy, że Stypendia Wójta Gminy Tarnów przyznawane są już od kilkunastu lat. Ich celem jest nie tylko nagradzanie za zaangażowanie w rozwijanie talentów i godne reprezentowanie gminy Tarnów w regionie, kraju oraz za granicą, ale i pomoc w realizowaniu pasji. {Play}