W związku z sytuacją epidemiczną i wzrostem zachorowań na koronawirusa, jest decyzja rządu o kolejnych obostrzeniach. - Brytyjska mutacja koronawirusa powoduje, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych znacząco rośnie. Dlatego, w trosce o zdrowie i życie obywateli, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce. Dodatkowo rekomendujemy pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zasady wprowadzone zostaną od soboty, 20 marca. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych – informuje rządowa strona internetowa dotycząca obowiązującego w Polsce stanu epidemii. Dodatkowe obostrzenia oznaczają także zmiany w funkcjonowaniu obiektów sportowych na terenie gminy Tarnów.

W dniach od 20 marca do 9 kwietnia działalność muszą zawiesić basen w Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej, a obiekty sportowe działać będą jedynie dla potrzeb sportu zawodowego. Gminne biblioteki natomiast będą pracować w dotychczasowym reżimie sanitarnym.

Epidemiolodzy apelują o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa. Mowa o zachowania dystansu, dezynfekcji rąk, noszenia maseczki i częstego wietrzenia pomieszczeń. – Mimo że mamy do czynienia z groźnym wirusem, sporo zależy od nas samych. Dbajmy o siebie, o swoją rodzinę, szanujmy siebie nawzajem – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Przypominamy:

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały następujące ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
  • stoki narciarskie;
  • kluby fitness i siłownie;
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie.