W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną kraju, o przechodzenie na tzw. tryb pracy zdalnej wszystkich jednostek administracji publicznej, zaapelował Premier Mateusz Morawiecki. – Odpowiadamy na ten apel i przez najbliższe dwa tygodnie nasi urzędnicy będą pracować głównie w trybie zdalnym – mówi wójt Grzegorz Kozioł. - W zakresie podstawowych usług publicznych i innych, ważnych spraw, nasi mieszkańcy będą mieli zapewnioną obsługę – dodaje.

Najlepiej kontaktować się telefonicznie z poszczególnymi komórkami Urzędu Gminy Tarnów. Ich wykaz znajduje się tutaj.

A tymczasem rząd wprowadził nowe obostrzenia, które obowiązywać będą od soboty 27 marca do 9 kwietnia. Jednocześnie w mocy pozostają wszystkie dotychczasowe restrykcje.

Nowe obostrzenia:

• Sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. zostaną zamknięte. Otwarte będą hurtownie i składy budowlane.
  • W kościołach i placówkach handlowych pow. 100 m kw. będzie obowiązywał limit jednej osoby na 20 m kw. zamiast dotychczasowych 15 m kw.
  • Salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną zamknięte.
  • Przedszkola i żłobki także zostaną zamknięte dla wszystkich z wyjątkiem dzieci rodziców, które pracują w służbach medycznych i mundurowych.
  • Działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do uprawiania sportu zawodowego

Dotychczasowe obostrzenia, które pozostają w mocy:

• Zamknięte hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych.
  • Zamknięte kina, teatry, muzea i galerie sztuki.
  • Zamknięte sklepy w centrach handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych.
  • Zamknięte sauny, solaria i kasyna.
  • Zamknięte siłownie i kluby fitness.
  • Wszystkie szkoły działają w trybie zdalnym.

Jest również apel rządu, aby w celu ograniczenia transmisji wirusa, najbliższe Święta Wielkanocne spędzać w gronie najbliższej rodziny.