To uczniowie z klas I do III szkół gminnych, którzy zaprojektowali kartki pocztowe do bohatera – żołnierza wyklętego. Najlepszych wyłoniła specjalna komisja w składzie: Anita Ruszel, Eugeniusz Wojtarowicz i Wojciech Ruszel. Dzieci otrzymały kolorowe hulajnogi, a szkoły, które wzięły udział w zabawie - profesjonalne zestawy plastyczne do pracy z uczniami.

Konkursowe kartki do bohatera to prawdziwa różnorodność technik i wykonania. - Technika była dowolna. Ocenialiśmy głównie kreatywne podejście do tematu, przejrzystość kompozycyjną, ale i nawiązanie do historii żołnierzy wyklętych – mówi artysta plastyk, Anita Ruszel. – Komisja wytypowała zwycięzców na przestrzeni każdej ze szkół. Każda placówka ma więc swojego laureata – dodaje.

Dzieci projektowały kartki na zajęciach plastycznych w szkołach. Konkurs zainicjowało i koordynowało gminne Centrum Kultury i Bibliotek. {Play}

Maksymilian Ciochoń - Wola Rzędzińska I

Natalia Knapik - Zgłobice