Wraz z prawdziwie wiosenną aurą, w gminie Tarnów rozkwitły te najbardziej kojarzące się z tą porą roku kwiaty. Mowa o krokusach, które ozdabiają nie tylko gminne place i skwerki, ale i prywatne posesje mieszkańców. Widać je we wszystkich miejscowościach.

Rozkwitającej do życia przyrodzie w ogrodach, na podwórkach oraz w miejscach użyteczności publicznej, towarzyszą intensywne, pozimowe porządki. Wykonują je zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy gminy Tarnów. Przycinają, grabią i przygotowują ziemię pod kolejne nasadzenia. Dbają o skwery i inne, publiczne miejsca, sprzątają chodniki, ścieżki rowerowe i ulice.

Pozimowe prace na drogach dotyczyć będą także łatania ubytków w jezdniach. Wcześniej jednak, jak informowaliśmy, przy współpracy z sołtysami i radnymi, zaplanowano przegląd nawierzchni we wszystkich miejscowościach. {Play}