Będzie nie tylko bardziej zielono, ale i zdrowo - pracownicy Urzędu Gminy Tarnów sadzą drzewa i krzewy w różnych częściach gminy Tarnów. To m.in. robinia akacjowa, lipy, karagany czy moszenki południowe. Pojawiają się m.in. w terenie przyleśnym w Nowodworzu, przy polach w Woli Rzędzińskiej czy przy alejce wzdłuż ul. Sportowej w Zbylitowskiej Górze.

- Młodymi drzewami uzupełniamy miejsca, w których brakuje zadrzewienia. Pracujemy w terenie, a więc bezpiecznie. Drzewa są płucami skupisk ludzkich, to szczególnie ważne zwłaszcza teraz, w dobie pandemii – mówi Mateusz Gdowski z Referatu Gospodarki Komunalnej.

Drzewa i krzewy alejowe czy też owocowe dają pożytek głównie wiosną i w pierwszej połowie lata. To tzw. roślinność miododajna. {Play}