Jak informowaliśmy niedawno, temat dzikich zwierząt, które coraz śmielej podchodzą do domów, widziane są na ulicach, nawet większych miast, jest mocno aktualny. Działacze Kół Łowieckich działających na terenie gminy Tarnów potwierdzają, że wilki były ostatnio widziane w rejonie Łękawki i Zawady. – Trzeba uważać szczególnie na psy, bardziej niż kiedykolwiek ich pilnować. To one są najłatwiejszym pożywieniem dla wilka – mówi Marek Litwiński z Koła Łowieckiego „Podgórskie”. – Wilk się boi człowieka, nie podejdzie do niego, lecz przed zwierzętami domowymi i gospodarskimi nie będzie miał żadnych oporów – dodaje.

Leśnicy i myśliwi proszą, aby zwłaszcza teraz, w okresie godowym dzikich zwierząt, wstrzymać się także z dalszymi spacerami po lasach. – Dla bezpieczeństwa, żeby ich nie prowokować i płoszyć – dodaje Marek Litwiński. A co robić, jak się zobaczy dzikie zwierzę? Fachowcy radzą, by przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Nie dokarmiać, nie zabierać, nie panikować! Warto też zawiadomić Straż Gminną lub skontaktować się z którymś z działających na terenie gminy Tarnów Kół Łowieckich.

Wszelkich informacji w sprawach związanych z dzikimi zwierzętami udziela Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie pod nr telefonu: (14) 621 52 98. Ponadto podajemy także adresy Kół Łowieckich działających na terenie gminy Tarnów:

Koło Łowieckie Ryś, ul. Czarna Droga 117, 33-101 Tarnów
Koło Łowieckie Podgórskie, Os. Zielone 7/3, 33-100 Tarnów