Umowa z wykonawcą drugiego etapu budowy kompleksu sportowego w tej miejscowości gminy Tarnów podpisana. - To kontynuacja większego zadania, które w pierwszej kolejności polegało na odwodnieniu terenu i jego drenażu oraz budowie murawy, a teraz obiekt zostanie ogrodzony. W przyszłości natomiast powstanie jeszcze obiekt szatniowo – sanitarny dla sportowców oraz trybuny – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Budowa ogrodzenia ma się zakończyć do końca czerwca. Koszt wynosi blisko 160 tysięcy złotych. To w całości środki z budżetu gminy Tarnów.

Boisko sportowe w Jodłówce – Wałkach będzie ogrodzone specjalnymi panelami o długości blisko 370 metrów i wysokości 2,40 m, a za bramkami zamontowane zostaną tzw. piłko-chwyty o wysokości 8 metrów. Będą też brama wjazdowa oraz furtki.

– To znakomita informacja nie tylko dla naszych sportowców z drużyny Sokół Jodłówka-Wałki, ale i dla całej miejscowości – mówi radny Mieczysław Kłósek. – To rozwój naszej bazy sportowej, sama budowa ogrodzenia natomiast poprawi bezpieczeństwo użytkowników, a przy okazji zabezpieczy przed leśnymi zwierzętami, które upodobały sobie to miejsce. W całym tym przedsięwzięciu pomógł nam także radny Andrzej Prendota – dodaje. – Widać, że inwestycja mocno rusza do przodu, czekaliśmy na to. Najpilniejszym zadaniem jest właśnie wykonanie ogrodzenia – dopowiada sołtys, Lucjan Olszówka. – To krok do przodu, zmiana jakości naszego funkcjonowania – mówi prezes Klubu Sokół Jodłówka-Wałki Andrzej Drwal.

Montaż ogrodzenia jest drugim etapem budowy kompleksu sportowego w Jodłówce-Wałkach. W przyszłości zaplanowano jeszcze budowę szatni wraz z sanitariatami – projekt jest już na ukończeniu. Miejscowi sportowcy liczą, że gdy tylko skończy się epidemia koronawirusa, będą mogli znów w pełni korzystać z obiektu. – To takie serce naszej miejscowości – mówi radny Mieczysław Kłósek. {Play}