Rozpoczęły się prace przy wymianie nawierzchni chodnika w tej miejscowości gminy Tarnów. W centrum wsi – naprzeciwko szkoły w kierunku Tuchowa, na odcinku około dwustu metrów, nowoczesna kostka zastąpi stare i zniszczone płyty. – Monitorowaliśmy w tej sprawie do Zarządu Dróg Wojewódzkich, który administruje terenem. Prosiliśmy, aby naprawę nawierzchni chodnika uwzględniono w planach remontowych i się udało – mówi zastępca wójta, Sławomir Wojtasik.

Zadowolenia nie kryją mieszkańcy Poręby Radlnej, bo wysłużony już mocno chodnik dawał się mocno we znaki. – To przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa, ale i komfortu – mówi sołtys, Wojciech Hońdo. – Stary chodnik ma już ponad dwadzieścia lat, płyty są mocno zniszczone. O tę naprawę staraliśmy się od lat – dodaje. Postęp prac w Porębie Radlnej wskazuje, że prace przy remoncie przeprawy dla pieszych powinny być wkrótce ukończone.

To jednak jeszcze nie koniec zmian w tej miejscowości gminy Tarnów. Jak informowaliśmy, gmina wspólnie z samorządem Małopolski planuje w tym roku wykonanie projektu następnego fragmentu chodnika przy drodze wojewódzkiej. Złożony zostanie wniosek do programu Inicjatyw Samorządowych. Doświetlone zostanie również przejście dla pieszych przy DW 977 w Porębie Radlnej. Koszt wynosi ok. 35 tysięcy złotych, który w większości pokryje województwo małopolskie. {Play}