Dotyczą one różnych dziedzin życia – bezpieczeństwa, ekologii, oświaty czy pomocy społecznej. W programie posiedzenia, które, ze względu na epidemię koronawirusa, zorganizowano w formie online, było m.in. wyrażenie zgody na zawarcie porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz z Powiatem Tarnowskim, zmiana uchwały w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jak również Przeciwdziałania Narkomanii. Radni decydowali także o zasadach funkcjonowania Dziennego Domu Senior Plus na lata 2021 - 2025 oraz o Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Tarnów w tym samym czasie.

Radni wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą Tarnów a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w sprawie realizacji Programu Czyste Powietrze. Mowa przede wszystkim o pomocy mieszkańcom gminy w zakresie składania wniosków o dofinansowanie poszczególnych zadań, przede wszystkim w programie wymiany pieców. - Tego rodzaju wsparcie otrzymają oni tu, na miejscu, czyli w siedzibie Urzędu Gminy Tarnów – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Sporo zadań zaplanowano w ramach porozumienia z Powiatem Tarnowskim. To budowa fragmentów chodników i remonty już istniejących m.in. w Koszycach Małych, Białej, Woli Rzędzińskiej czy w miejscowości Jodłówka – Wałki. – Inwestycje ogromnie ważne ze względu na bezpieczeństwo użytkowników dróg, a w szczególności pieszych – dodaje Grzegorz Kozioł. Mowa również o planie doświetlenia przejścia dla pieszych w Zgłobicach.

Gmina Tarnów, ze względu na duże zapotrzebowanie, przystępuje do kolejnej edycji funkcjonowania Dziennego Domu Senior+. Radni zgodzili się na jego działalność na następne lata. Przyjęto także Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Tarnów. To wieloletni dokument, który ma istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa społecznego mieszkańców, poprawy warunków ich życia, w szczególności tych, którzy są zagrożeni marginalizacją i wykluczeniem społecznym. Głównym Celem Strategii jest zbudowanie systemu pomocy zmierzającego do integracji społecznej.

Radni obradowali również nad kilkoma innymi uchwałami, w tym m.in. nad zmianami uchwały budżetowej i wieloletniej prognozy finansowej gminy Tarnów, dyskutowali również nad bieżącymi sprawami.

Gośćmi XXII Sesji Rady Gminy Tarnów byli poseł Anna Pieczarka, starosta tarnowski Roman Łucarz oraz członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach. Parlamentarzystka przedstawiła rozmach pozyskanych ostatnio przez gminę Tarnów dodatkowych środków na inwestycje oraz plany w tym zakresie. {Play}