Ta długo oczekiwana przez mieszkańców regionu inwestycja ruszy najprawdopodobniej w połowie maja. Na budowę mostu, rozebranego z powodu złego stanu technicznego, starostwo powiatowe otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dotacja pokryje aż 80 procent całego zadania. - To znakomita informacja, dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, przede wszystkim Pani Poseł Annie Pieczarce – mówi wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł. - Z przeprawy korzystają przecież nie tylko mieszkańcy powiatu tarnowskiego, Tarnowa, ale i całej gminy Tarnów – mówił podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Tarnów, radny Paweł Kolbusz ze Zbylitowskiej Góry.

Jest duża szansa, że budowa mostu w Ostrowie zakończy się szybciej i będzie prowadzona nie w cyklu trzyletnim, jak pierwotnie planowano, a dwuletnim. – Mam obietnicę bezpośrednio z Kancelarii Premiera, że inwestycja znacznie przyspieszy. Powiat tarnowski otrzyma na nią teraz 12 milionów złotych, a w następnej transzy 17 milionów. Do grudnia tego roku most powinien być już częściowo przejezdny. Zakończenie inwestycji przewidziano na przyszły rok – mówi poseł Anna Pieczarka, która mocno zaangażowała się w pozyskanie dodatkowych środków na ten cel.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie odwołań od przetargu to po połowie maja będzie można podpisać umowę z wykonawcą i wbić pierwszą łopatę - mówi starosta tarnowski Roman Łucarz. - Wszyscy bardzo na to czekamy – uzupełnia radny Dariusz Żurek ze Zbylitowskiej Góry.

Dodajmy, że blisko 6 milionów złotych na budowę kanalizacji Wierzchosławic, która, podobnie jak poprzednio, będzie podwieszona pod mostem w Ostrowie przeznaczył z własnych środków powiat tarnowski. Przeprawa została wyłączona z ruchu półtora roku temu. {Play}