W związku z przypadającym 2 maja Dniem Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, a dzień później – Święta Narodowego Trzeciego Maja obchodzonego w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, we wszystkich gminnych przedszkolach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, zaplanowano krótkie akcje patriotyczne. - W najbliższy czwartek, 29 kwietnia, wszystkie placówki i wszystkie dzieci otrzymają flagi państwowe oraz zestawy słodyczy. Dyrektorów prosimy, aby tego dnia zorganizowali atrakcyjne dla najmłodszych spotkania patriotyczne – mówi wójt Grzegorz Kozioł. - Chcemy uczyć miłości do Polski już od najmłodszych lat.

- Dzieci chłoną to co konkretne: ciekawe historie, doświadczenia w formie zabawy, to co pasuje do ich świata, co bliskie i zrozumiałe. W taki sposób zawsze staraliśmy się to najmłodszym przekazywać, jest to więc kontynuacja sprawdzonej akcji – mówi poseł Anna Pieczarka.

W najbliższy czwartek dzieci z przedszkoli najpierw obejrzą przyjazny w formie i treści filmik patriotyczny, wręczone zostaną im Flagi Państwowe, a następnie odśpiewają Hymn Państwowy. A na koniec – słodki poczęstunek. Zdjęcia wykonane podczas uroczystości zostaną zamieszczone na stronie internetowej Gminy Tarnów oraz na Facebook'u.

3 maja natomiast w ograniczonym ze względu na epidemię zakresie w Woli Rzędzińskiej odbędą się uroczystości patriotyczne. Szczegóły – w osobnej informacji.

Poniżej harmonogram czwartkowych uroczystości patriotycznych w przedszkolach:

• Niepubliczne Przedszkole „Pod Kasztanami” w Zbylitowskiej Górze – godzina 9.00.
  • Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa Sacre Coeur – godzina 9.20.
  • Publiczne Przedszkole w Woli Rzędzińskiej – godzina 8.00.
  • Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP p.w św. Józefa w Woli Rzędzińskiej – godzina 8.20.
  • Niepubliczny Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jodłówce – Wałkach – godzina 8.40.
  • Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Radlnej – godzina 9.45.
  • Niepubliczne Przedszkole w Białej – godzina 8.30.
  • Niepubliczne Przedszkole w Tarnowcu –  godzina 10.30.
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Porębie Radlnej – godzina 9.30.
  • Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi „Kraina Marzeń” w Zgłobicach – godzina 9.40.
  • Niepubliczny Zespół Szkolno – Przedszkolny w Błoniu – godzina 10.00.
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Koszycach Wielkich – godzina 10.20.
  • Niepubliczne Przedszkole w Koszycach Małych – godzina 10.40.
  • Szkołą Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zawadzie – godzina 10.10.