Trwa dekorowanie obiektów użyteczności publicznej przed majowymi świętami. Biało – czerwone symbole narodowe powiewają już m.in. w centrum Woli Rzędzińskiej, gdzie zwyczajowo organizowane są obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Koszycach Wielkich. W tej drugiej miejscowości mieszkańcy gminy świętują zwykle z kolei Narodowe Święto Niepodległości. - Mimo, że ze względu na epidemię koronawirusa, Majówka będzie miała zupełnie inny przebieg niż dotychczas, gmina Tarnów będzie jak zawsze przystrojona w biało – czerwone barwy. Zachęcam Państwa i proszę o wywieszenie Flag Państwowych, o taki radosny manifest polskości – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

-Wywieśmy flagi w różnych miejscach, udekorujmy domy, ogrodzenia i samochody, pokażmy naszą tożsamość. Takie gesty, także w trudnych czasach, w których przyszło nam żyć, dają optymizm i wytchnienie – mówi poseł, Anna Pieczarka.

Dotychczas w gminie Tarnów trzeciomajowe święto było obchodzone nie tylko podniośle, patriotycznie, ale i sportowo oraz rodzinnie. Msza św. w intencji Ojczyzny, spotkanie patriotyczne na placu w centrum Woli Rzędzińskiej, a następnie biało-czerwony Rajd Rowerowy Tour de Gmina Tarnów, którego trasa tradycyjnie prowadziła Szlakiem Bohaterów Armii Krajowej, spotykały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Przed rokiem, podobnie jak teraz, z powodu epidemii, nie można było tego zorganizować. - Jest jednak nadzieja granicząca z pewnością, że za rok będzie inaczej – dodaje parlamentarzystka.

Uroczystości trzeciomajowe w Woli Rzędzińskiej będą zorganizowane w kameralnej formie. Piszemy o nich w osobnej informacji. {Play}