W przeddzień majowych świąt, wszystkie gminne placówki przedszkolne otrzymały flagi i słodycze. Zgodnie z tradycją i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności odbyły się w nich krótkie spotkania patriotyczne. Był pokaz filmiku o symbolach narodowych i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego - Hymnu Polski. - Poprzez zabawę i w atrakcyjnej dla maluchów formie, uczymy je szacunku i miłości do Ojczyzny. Dzieci reagują znakomicie – mówi koordynator, poseł Anna Pieczarka.

Dzieci przyznają, że radości było co niemiara. - Oglądaliśmy film, śpiewaliśmy Hymn, a potem jedliśmy pyszne smakołyki – mówi Antosia. - Wszyscy byliśmy odświętnie ubrani, bo to przecież uroczysty dzień – dodaje Kuba. - Wójt Grzegorz Kozioł nam w tym filmiku powiedział, że trzeba być dumnym z Ojczyzny. Ja jestem dumny – cieszy się Szymon.

- Ta akcja to nie tylko powiew wiosny, majowych świąt, ale i sygnał, że po trudnym okresie, powoli wracamy do normalności. Dzieci przyzwyczajone do różnych gminnych zabaw i świąt  już dopytują czy w tym roku będzie zorganizowany Gminny Dzień Dziecka i czy będą mogły w nim uczestniczyć. Od Pani poseł Anny Pieczarki wiemy, że w tym roku, ze względu na bezpieczeństwo, pewnie jeszcze nie w sposób bezpośredni, ale impreza online dla najmłodszych na pewno się odbędzie – mówi dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łękawce, Elżbieta Chrząszcz. - No i będą jak zawsze atrakcyjne nagrody – uzupełnia z uśmiechem poseł Anna Pieczarka.

A że w gminnych przedszkolach było radośnie i kolorowo będziecie Państwo mogli przekonać się sami. Zdjęcia wykonane podczas akcji patriotycznych we wszystkich gminnych przedszkolach zostaną zamieszczone na stronie internetowej Gminy Tarnów oraz na Facebook'u.

3 maja natomiast w ograniczonym ze względu na epidemię zakresie w Woli Rzędzińskiej odbędą się uroczystości patriotyczne. O szczegółach piszemy w osobnej informacji. {Play}