Jednorazowe maseczki chirurgiczne trafią do nich za pośrednictwem sołtysów, parafii, bibliotek, ośrodków zdrowia, szkół i przedszkoli oraz Dziennika Podawczego Urzędu Gminy Tarnów. - Każda z placówek otrzymała po kilkaset sztuk maseczek. Zależy nam, aby były one rozdysponowane jeszcze przed długim weekendem majowym – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Dodatkowo, maseczki ochronne otrzymały współpracujące z gminą Tarnów szkoły ponadpodstawowe w Tarnowie – Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Plastycznych, Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych, Zespół Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych oraz VII Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. Trafią one nie tylko do uczniów z gminy Tarnów, lecz także do wszystkich pozostałych.

- Bardzo dziękujemy, maseczki się przydadzą, już teraz po szkole krzątają się maturzyści, którzy za moment będą zdawać egzamin dojrzałości. W pierwszej kolejności maseczki przekażemy właśnie im – mówi dyrektor VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, Marian Kozik. - Prosimy wójta pozdrowić, już dziś zajmiemy się dystrybucją maseczek dla uczniów. Wielu z nich uczestniczy w zajęciach praktycznych w naszej placówce – mówi Pani Maria z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie. - Przydadzą się nowe maseczki, bo ciągle ich używamy i idą jak woda – mówi sołtys Tarnowca, Jan Nowak.

Maseczki ochronne samorząd pozyskał od wojewody małopolskiego. Punkty dystrybucji dobrano w ten sposób, aby trafiły one do jak największej liczby mieszkańców gminy Tarnów we wszystkich jej miejscowościach. {Play}