Teren jest już przekazany wykonawcy – rozpoczyna się drugi etap jego budowy. Stan surowy zamknięty będzie kosztował ok. 800 tysięcy złotych. Inwestycja ma być gotowa w listopadzie. - Wykonawca wszedł w teren i rozpoczyna prace. Powstaje kolejny, wielofunkcyjny obiekt w naszej gminie. Będzie wszechstronnie służył mieszkańcom, a strażacy będą mieć wreszcie do swojej dyspozycji godny obiekt – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Powstający budynek w Łękawce jest bardzo istotny dla lokalnej społeczności. Sołtys, Konrad Pyzdek, mówi wręcz, że to drugi, od czasów budowy szkoły, tak ważny obiekt w tej miejscowości. - To tam będzie się koncentrowało całe kulturalne i społeczne życie w Łękawce. Prócz strażaków, będą tam działać panie z koła gospodyń wiejskich, będą się też spotykać seniorzy w ramach funkcjonującego u nas Klubu Seniora. Dotychczas, na przykład, panie przygotowujące wieniec dożynkowy musiały to robić w szkole. Teraz będą miały swoje pomieszczenie – dodaje. - Super sprawa, już się nie możemy doczekać – mówi prezes Klubu Seniora w Łękawce, Kazimiera Łabędź.

Prócz pomieszczeń do spotkań zlokalizowanych wewnątrz budynku, są też atrakcje zewnętrzne. Mowa m.in. o zamontowanej przez strażaków specjalnej altanie, w której można spędzać czas. Lada chwila pojawią się też plac zabaw oraz siłownia plenerowa. - Plac zabaw i siłownia będą niebawem montowane. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to prawdziwa przyjemność – uzupełnia Konrad Pyzdek.

To drugi etap inwestycji. Trzeci zaplanowano na przyszły rok. Całość pochłonie 3 miliony 400 tysięcy złotych. Są to w całości pieniądze z budżetu gminy Tarnów. Dodajmy, że dotychczas strażacy w Łękawce funkcjonowali w budynku zlokalizowanym przy Szkole Podstawowej. {Play}

>>> RZUT PARTERU <<<

>>> ELEWACJA POŁUDNIOWA I PÓŁNOCNA <<<