To dobre informacje zarówno dla zawodników, jak i kibiców Klubu Sportowego Victoria, a także uczestników wszystkich imprez plenerowych na tym obiekcie. - Finalizujemy etap rozbudowy trybun i modernizacji oświetlenia – mówi wójt Grzegorz Kozioł. Planowane jest również rozpoczęcie budowy budynku sportowo – szatniowego dla sportowców. Przetarg jest już rozstrzygnięty, a władze gminy złożyły wniosek o dotację do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


- To znakomita informacja. Stadion sportowy zlokalizowany w samym centrum miejscowości jest taką naszą wizytówką. Jadąc główną drogą każdy go widzi, bo robi wrażenie, a teraz będzie jeszcze piękniejszy i bardziej funkcjonalny – cieszy się radny Marek Cichy, wieloletni prezes koszyckiej Victorii. - O rozwój młodzieży przede wszystkim chodzi. Obiekt ocierający się o XXI wiek ma szansę ich przyciągnąć. Liczymy, że nasza młodzież będzie z niego korzystać – dodaje sołtys Koszyc Małych, Zbigniew Gniewek. - To skok jakościowy o jakim marzyliśmy, ja się niezmiernie cieszę, że znalazły się na to pieniądze – mówi prezes klubu Sportowego Victoria, Beata Jarosz.


Stadion sportowy w Koszycach Małych jest ważnym miejscem dla wszystkich. Korzystają z niego nie tylko sportowcy i kibice. To właśnie tu, rokrocznie, wspólnie z radiem RDN Małopolska, organizowana jest największa impreza charytatywna w gminie Tarnów – Mania Pomagania. - Środki zebrane podczas wydarzenia, które zwyczajowo odbywa się w lipcu, trafiają do chorych dzieci z terenu gminy Tarnów. Pomagają w leczeniu, rehabilitacji i codziennym funkcjonowaniu – dodaje Grzegorz Kozioł. Od siedmiu lat, po każdej Manii Pomagania, do potrzebujących maluchów trafia około 100 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że Mania Pomagania to kiermasze charytatywne, atrakcje dla dzieci, konkursy dla całych rodzin, degustacje, a przede wszystkim koncerty gwiazd. Dotychczas na scenie prezentowali się m.in. Ania Wyszkoni, Agnieszka Chylińska, zespół Kombi czy Sławomir. Organizatorem jest Centrum Kultury i Bibliotek.


Cała inwestycja w Koszycach Małych ma kosztować około 1,6 miliona złotych, sama rozbudowa oświetlenia wraz z trybunami – ponad 100 tysięcy złotych. Rozbudowa trybun i modernizacja oświetlenia ma się zakończyć w tym roku, a budowa obiektu dla sportowców – w przyszłym.    {Play}