Umowa z wykonawcą jest już podpisana, prace budowlane rozpoczną się lada chwila. - To ważne miejsce łączące dwie miejscowości – Zgłobice z Koszycami Wielkimi. Ze względu na fakt, że mieszkańców przybywa, ruch jest coraz większy, bezpieczna przeprawa dla pieszych bardzo się przyda – mówi wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł.

To już drugi etap inwestycji, który zakończy się za cztery miesiące. Będzie jeszcze jeden, a zakończenie wszystkich prac przy budowie chodnika przy ul. Granicznej zaplanowano na przyszły rok. - Osiedla się u nas coraz więcej osób, ludzie z miasta budują tu swoje domy, jest więc potrzeba rozbudowy infrastruktury. Koszyce, Zgłobice, Zbylitowska Góra czy inne miejscowości zaczynają pełnić rolę dzielnic Tarnowa – mówi sołtys Koszyc Wielkich, Stanisław Ptak.

Koszt budowy drugiego etapu chodnika przy ul. Granicznej wynosi kilkaset tysięcy złotych. Powstanie ścieżka dla pieszych o długości 370 metrów wraz z kanalizacją opadową. W sumie w tym miejscu będzie 700 metrów nowej przeprawy dla pieszych. {Play}