Ksawery Masiuk z Tarnowca, bo o nim mowa, wywalczył tytuł na dystansie 50m stylem grzbietowym podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Zawody odbyły się w Lublinie. Uzyskany wynik to nowy rekord Polski 17 i 18 latków. - Wielkie gratulacje dla Ksawerego. Gratulacje i podziękowania za tak znakomitą promocję gminy Tarnów na arenie ogólnopolskiej – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Ksawery Masiuk, zawodnik na co dzień trenujący w UKS G-8 Bielany Warszawa, w rywalizacji w Lublinie pokonał utytułowanych zawodników: Tomasza Polewkę czy Kacpra Stokowskiego. Warto dodać, że Ksawery ma 17 lat i jest jeszcze juniorem. Dzięki temu uzyskał kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzymie, które odbędą się w lipcu oraz w Mistrzostwach Świata Juniorów zaplanowanych na sierpień w Kazaniu.

Oprócz mistrzowskiego tytułu, wywalczył również brązowy medal na dystansie 100 m grzbietowym stając na podium razem z Kacprem Stokowskim i Radosławem Kawęckim. Do medali indywidualnych dołożył wywalczone w sztafecie dwa złote medale i jeden srebrny. Ksawery uzyskał kwalifikację na Mistrzostwa Europy Seniorów.

Obecnie przebywa w Budapeszcie na Mistrzostwach Europy w pływaniu, gdzie startuje wśród najlepszych zawodników Starego Kontynentu. {Play}