W czwartek, 20 maja, rano i do południa dwukrotnie zawyją syreny. Nie ma się jednak czego obawiać, będą to ćwiczenia sił zbrojnych. Alarm będzie mocno słyszalny, nie tylko w mieście, w gminie Tarnów, lecz na znacznie większym obszarze. Ćwiczenia mają zasięg krajowy.

Między godziną 8.00 a 11.00 na terenie regionu tarnowskiego będzie przeprowadzona próba uruchomienia systemów alarmowych wojsk i ludności cywilnej. Usłyszymy dwa sygnały: ogłoszenie alarmu (modulowany, zmieniający się dźwięk syreny w okresie 3 minut) oraz odwołanie alarmu (ciągły dźwięk syreny trwający 3 minuty).

Uruchomienie sygnałów ma na celu weryfikację skuteczności i doskonalenie procedur ostrzegania ludności przed zagrożeniem z powietrza. Ćwiczenia o nazwie Renegade/Sarex 21 organizuje w całym kraju Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. {Play}