Okazuje się, że nie tylko Piosenka jest dobra na wszystko, jak śpiewał Kabaret Starszych Panów, ale i książka. Wszystkie trzy gminne biblioteki – w Woli Rzędzińskiej, Zgłobicach oraz w Tarnowcu notują bardzo duże zainteresowanie. - W marcu i kwietniu wręcz rekordowe od początku epidemii – mówi kierownik gminnych bibliotek, Łukasz Prokop. Dotarły do nich właśnie kolejne nowości wydawnicze.

To głównie literatura obyczajowa i kryminały. - Pozycje, którymi najbardziej byli zainteresowani nasi czytelnicy. Często to oni sami wskazują nam swoje książkowe preferencje – dodaje Łukasz Prokop.

Wśród literatury obyczajowej sporo jest nowych tytułów. Sięgnąć można m.in. po Arabską żydówkę Tanii Valko, Na zakręcie Nicholasa Sparksa czy Żonę więźnia Maggie Brookes. W zakresie kryminałów polecamy z kolei m.in. Nikt nie musi wiedzieć Katarzyny Bondy czy popularną serię Hanny Gleń, np. Wioskę kłamców i inne tytuły.

Przypominamy, że gminne biblioteki pracują wciąż w reżimie sanitarnym. Są czynne codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.00. {Play}