Pracownicy Urzędu Gminy Tarnów oraz gminnego Centrum Kultury i Bibliotek, porządkują charakterystyczne miejsca na wzniesieniach. Pracę w terenie rozpoczęli na terenie skarpy w Koszycach Małych, w pobliżu ośrodka zdrowia. Znikają wysuszone rośliny i chwasty, a w ich miejsce pojawią się nowe krzewy. Tuż przy chodniku natomiast planowane są kolejne nasadzenia krzewów.

- Zamiast przy biurku, działamy na powietrzu. Jest radośnie, a w takiej atmosferze pracuje się lepiej. No i można się nawet opalić – żartuje Grzegorz zaangażowany w prace porządkowe w Koszycach Małych. – Dzięki temu gmina pięknieje – dodaje radny Eugeniusz Wojtarowicz, koordynujący prace w terenie.

Po zimie porządkowane są wszystkie skarpy w gminie Tarnów, centra wsi, remontowane są również przystanki autobusowe czy place zabaw. Pracowników Urzędu Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek można zauważyć zwłaszcza wzdłuż głównych dróg. W wielu miejscach pojawiają się nowe, różnobarwne kwiaty, drzewa i krzewy – róże i tulipany, lipy, akacje, śnieguliczki, czy lawenda.

Centrum Kultury i Bibliotek przygotowuje się do sezonu plenerowego i planuje wydarzenia na terenie gminy Tarnów. Będą one możliwe w zależności od sytuacji epidemicznej. {Play}