Radości nie było końca – po raz pierwszy od czasu epidemii, Centrum Kultury i Bibliotek, zorganizowało spotkanie dla pań, które na co dzień koordynują funkcjonowanie Klubów Seniora. Omówiono plany na najbliższy czas, był też drobny poczęstunek i długie rozmowy przy kawie. Gościem była poseł Anna Pieczarka. - Ogromnie się cieszę, że Was widzę! Życie wraca do normalności, mamy dla naszych seniorów sporo atrakcyjnych propozycji spędzenia wolnego czasu. Już niebawem w pełni otwieramy basen i Domy Kultury, w których, jak dotąd, będą się odbywać różne, ciekawe zajęcia. No i planujemy atrakcyjne wycieczki – mówiła parlamentarzystka.

Podczas spotkania dominowało główne stwierdzenie: - Jak dobrze Was widzieć! Bardzo mi tego brakowało. Podczas epidemii, za drugim człowiekiem tęskniło się najbardziej – nie kryła emocji prezes Klubu Seniora w Błoniu, Ewa Uryga. - A teraz, powolutku, życie wraca do normalności – mówi prezes Klubu Seniora w Koszycach Wielkich, Barbara Kołodziej.

- Widać wyraźnie jak mocno wszyscy stęskniliśmy się za sobą. Przed epidemią spędzaliśmy wspólnie sporo czasu, a potem przez długie miesiące, dla bezpieczeństwa, nie mogliśmy tego robić – mówi gminny koordynator ds. seniorów i radny, Eugeniusz Wojtarowicz.

Propozycje dla seniorów na najbliższy czas omówiła zastępca dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek, Ewa Kubisztal. - Od czerwca ruszamy z ofertą różnych zajęć, szczegółowe informacje publikować będziemy na bieżąco na stronie internetowej gminy Tarnów oraz na fb – mówiła. A w planach m.in. czerwcowa wycieczka na Święty Krzyż, lipcowa Senioriada, czyli festyny i zabawy taneczne, Dożynki, które odbędą się w końcówce sierpnia, wrześniowy wyjazd do Kazimierza Dolnego i Lublina, a także, w listopadzie – zwiedzanie placówek Muzeum Okręgowego w regionie.

Dla bezpieczeństwa całej grupy, w propozycjach wyjazdowych Centrum Kultury i Bibliotek, będą brać udział osoby zaszczepione. - Większość z nas przyjęła już drugą dawkę szczepionki. Przecież to bardzo ważne ze względu na komfort całego społeczeństwa i szansa na uniknięcie czwartej fali zachorowań jesienią – mówi była koordynator ds. seniorów, Maria Ostrowska.

Spotkanie prezesek gminnych Klubów Seniora odbyło się w Centrum Kultury w Radlnej. {Play}